· Проблеми, що виникають в процесі експлуатації зворотньоосмотичних мембран:
- зниження продуктивності установок на 30-50% від номінальних значень;
- погіршення якісних показників пермеата;
- значне зростання тиску поділу, що веде до збільшення питомої витрати електроенергії.
Причиною подібних явищ є утворення на мембранних модулях мінеральних відкладень різної природи – карбонатно-кальцієві, залізоокисний, силікатні і т. д. При концентруванні води, що містить ці компоненти, відбувається виділення карбонатів і сульфатів кальцію, силікату магнію, оксидів заліза, доломіту і деяких інших речовин. Відбувається закупорка мембран із зменшенням їх продуктивності аж до повної втрати пропускної здатності та/ або погіршення якості пермеата· Принцип дії засобу «ЛГХ-1.1 Б»:
Даний засіб рекомендується для застосування у зворотньоосмотичних установках як антискаланта, а також м'якої відмивання мембран «на ходу».
Присутність кошти «ЛГХ-1.1 Б» у воді запобігає осадженню солей жорсткості, залізистих відкладень на поверхнях мембран поверхнях і сприяє підтримці солей жорсткості та сполук заліза розчиненої або колоїдно-дисперсної формі. При цьому речовини, що утворюють відкладення, виносяться з концентратом.
Відмивка раніше утворилися відкладень відбувається за рахунок різних фізико-хімічних процесів, що призводять до руйнування кристалів сполук кальцію, заліза і магнію, і виносу їх з концентратом.
Дозування кошти «ЛГХ-1.1 Б»:
В залежності від властивостей води і умов експлуатації безперервно 5-20 м на кожен 1м3 живильної води за допомогою насоса-дозатора мембранного типу. Вибір конкретного обсягу дозування залежить від характеру вододжерела і хімічного складу вихідної води.